Specjalny Android na urządzenia noszone?

W niedzielę, 9 marca, odbyła się konferencja, na której Google zapowiedział nową wersję swojego systemu.

Wizualizacja możliwego wyglądu urządzenia

Wizualizacja możliwego wyglądu urządzenia (http://thetechhacker.com)

Nowy początek

Sundar Pichai (wiceprezydent działu Androida) poinformował , że w ciągu dwóch tygodni Google planuje wypuścić pakiet deweloperski oparty na Androidzie, który przeznaczony będzie na wszelkiego rodzaju smartwatche i smartopaski. Jednocześnie wyraził nadzieję, że deweloperzy znajdą sposób na rozszerzenie palety urządzeń na jakich Android będzie mógł być wykorzystywany, np. w "smartkurtkach" z sensorami pomiarowymi.

Mam tylko nadzieję, że wersja przeznaczona na urządzenia noszone nie będzie po prostu zmienioną graficznie "podstawką", a jej możliwości i interfejs będą zoptymalizowane do tego rodzaju urządzeń. Oczywiście zostaje również kwestia kompatybilności z innymi urządzeniami zasilanymi systemem Android, chociaż jestem pewien, że inżynierowie Google'a robią wszystko, by problemów nie było.

NEXUS Smartwatch?

Google zapowiedział również, że przygotowuje własnego smartwatcha, który tak jak Nexus 5, będzie produkowany przez LG. Na razie jednak nie wiadomo nic na temat wyglądu ani specyfikacji. Zegarek ma być zaprezentowany w okolicach czerwca tego roku.

Zobacz również: GoPro 3D

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Porozmawiajmy o grach! Oferują Wam darmowy Internet? Lepiej dokładnie sprawdźcie, o co chodzi Już w przyszłym tygodniu zobaczymy wirtualną rzeczywistość w wydaniu Sony? LuMini. Żarówka też jest smart! Chińscy gracze w natarciu: MEIZU MX3 PaperTab. „Papierowy” tablet przyszłości LifeHub. WSZYSTKO w jednym urządzeniu. Genialny koncept! Twój komputer cię nie pokocha, bo i niby dlaczego by miał? Świat rodem z Orwella. Tak będzie wyglądał Internet w 2025 roku? Człowiek wygrał z robotem, ale nie takiego starcia się spodziewaliśmy Czemu inteligentne zegarki są... brzydkie? PonoPlayer. Znany muzyk twierdzi, że liczy się tylko jakość Smartwatch Neptune Pine. Zegarek doskonały? Razer rzuca wyzwanie – autorskie mechaniczne przełączniki w BlackWidow Ultimate 2014 Roccat Ryos MK Glow i MK – potęga mechaniki, z którą nie wygrasz! [test] Blocks. Zrób to sam: inteligentny zegarek Aether Cone zagra to, na co mamy ochotę Walka w chmurze. OnLive rzuca wyzwanie PlayStation Now Google Glass to takie nowe komórki. Pamiętacie, jak ich używanie było lansem? Kiedyś kochałem pecety, dziś wolę konsole. Dlaczego? SmartWallit Pro. Kolejny idealny gadżet dla zapominalskich Logitech Harmony Smart Keyboard. Inteligentne telewizory też potrzebują klawiatur Kelnerze, nie jesteś już potrzebny. Pizzę zamówimy na interaktywnym stole

Popularne w tym tygodniu:

To nie tak, jak myślisz. Obalamy 4 popularne mity o sztucznej inteligencji Komputer, który zmieścisz w kieszeni. Miniaturowy Mi MiniPC zaskakuje możliwościami Europejscy politycy celnie punktują Zuckerberga. Tylko niewiele z tego wynika Brogan BamBrogan – zapamiętajcie to imię. Były współpracownik Elona Muska rzuca mu wyzwanie